Blog Księdza Piotra
sondaz 1

Ostatnio wiele miejsca poświęca się w świecie sondażom. Mierząc preferencje, zainteresowania, opinie. Ale gdybyś w swojej pracy czy szkole zapytał pierwszą napotkaną osobę o to kim jest Jezus, co mógłbyś otrzymać w odpowiedzi? Swoisty sondaż przeprowadził Jezus. Najlepszą odpowiedz udzielił Piotr Apostoł.

Na jego wielkie wyznanie Jezus wyjawił swoją misję. Niełatwe słowo zapowiadające męczeństwo ukochanego Nauczyciela. Dziś każdy z wierzących powinien odpowiedzieć sobie na pytanie za kogo uważa Jezusa? To pytanie kardynalne. Widzimy, że orędzie o Mesjaszu Bożym bywa często zamazywane przez fałszywe obrazy Jezusa jako męża stanu, kumpla, wędrownego hipisa. Dziś jest czas byś powiedział i powiedziała: Tak, Jezus Chrystus jest moim Panem i Zbawicielem, Mesjaszem który wydobył mnie z „czeluści zagłady”!

 

(Łk 9,18-22)
Gdy raz Jezus modlił się na osobności, a byli z Nim uczniowie, zwrócił się do nich z zapytaniem: Za kogo uważają Mnie tłumy? Oni odpowiedzieli: Za Jana Chrzciciela; inni za Eliasza; jeszcze inni mówią, że któryś z dawnych proroków zmartwychwstał. Zapytał ich: A wy za kogo Mnie uważacie? Piotr odpowiedział: Za Mesjasza Bożego. Wtedy surowo im przykazał i napomniał ich, żeby nikomu o tym nie mówili. I dodał: Syn Człowieczy musi wiele wycierpieć: będzie odrzucony przez starszyznę, arcykapłanów i uczonych w Piśmie; będzie zabity, a trzeciego dnia zmartwychwstanie.