Blog Księdza Piotra
visit_of_the_wise-men

Zachęcam Cię dziś, w Święto Objawienia Pańskiego, abyś Drogi Czytelniku zechciał popatrzeć na znaki dawane Ci od Boga. Miał odwagę marzyć i ruszyć się ze swego wygodnego fotela, aby wyruszyć na spotkanie z Mesjaszem! Dokładnie jak Ci Trzej Królowie, którzy ruszyli się ze swych pełnych przepychu pałaców, aby dać odpowiedź swej wierze.

Mędrcy ze Wschodu wiedzieli, że ta a nie inna gwiazda będzie wskazywała im miejsce narodzin Kogoś Wielkiego. Pośród wielu znaków odczytali ten właściwy. Czy Ty nie patrzysz czasem w złe „gwiazdy” – nie widząc prawdziwych znaków, które daje Bóg…

Złe i fałszywe „gwiazdy”? Sekty, pogaństwo (horoskopy, zabobony, talizmany, okultystyczne książki), religie wschodu, które podają filozoficzną papkę, gdzie nie ma miejsca na osobiste spotkanie z Bogiem. Taka czy inna „religia pokoju” jest miejscem nadużyć i zbrodni przeciwko człowiekowi, zniewalajaca i upadlająca kobiety, wykorzystująca dzieci. Fałszywa „gwiazda” szukania pomocy u pseudopsychologów, znachorów, wróżek, jasnowidzów, uzdrowicieli, kręgarzy i „świeckich egzorcystów” działających bez mandatu Kościoła.

„A zatem w jakie dobre Gwiazdy mam się wpatrywać? Jakie Dobre Znaki od Boga mogę odnaleźć w otaczającym mnie świecie?” – zapytasz. Są to rzeczy dobrze Ci znane. Wcale nie musisz sięgać po jakieś nadzwyczajne środki. Pismo Święte z jego odwiecznymi prawdami, Sakramenty, głos Kościoła, Papieża, czasopisma katolickie, media katolickie, blogi zacnych kapłanów. Te głosy Nowej Ewangelizacji. W to masz się wpatrywać oczami, słuchać uszami i sercem szukać Bożego Oblicza.

I jeszcze jedno! Podobnie jak Mędrcy czasem i Ty spotykasz na swej drodze złych ludzi. Toksycznych osobników, którzy tak jak Król Herod będą knuć podstępy, aby zgładzić to w co wierzysz i co kochasz. Mędrcy jednak nie pozostają pod oddziaływaniem złego człowieka. Nie zatrzymują się na gościnę złożoną ze słodkich słów i fałszywych uśmiechów, ale wypełniają swą drogę spiesząc za gwiazdą. Także i Ty nie otaczaj się na co dzień złem, ale szukaj blasku Dobra i Miłości bijącego na cały świat i wszystkie jego sprawy z betlejemskiej stajenki.

Tak jak Mędrcy ze Wschodu – „inną drogą wróć do swojej ojczyzny”. Unikając grzechów, złych i nieprzyjaznych ludzi, fałszywych proroków i ideologii przesłaniających Ci Odwieczne Słowo. W Imię Jezusa napisz kredą na drzwiach swego domu błogosławieństwo. Wyryj to Imię Ogniem Ducha Świętego i Sakramentów na drzwiach swego serca .

Napełnij swój dom rodzinny wonią kadzidła, aby wraz ze świętym dymem Twoje modlitwy wzniosły się do Boga!

Przyjmij do siebie Zbawiciela, zamień krętą drogę życia na „autostradę” wiodącą do ojczyzny w niebie!

 

Dostępne także na:

http://www.ksm.lublin.pl/dla_ducha,2011,01.html