Blog Księdza Piotra
P6160008 [640x480]

Na Koncercie Chwały w Boże Ciało w Lublinie Renia, wokalistka PANdamusic wraz ze swoim Mężem Marcinem ofiarowali mi promoCD tego wyjątkowego Zespołu. Przyznam, że byłem zaskoczony, ale jednocześnie miesiące oczekiwania przyniosły demo płytkę z czterema wyjątkowymi nagraniami! Przeczytajcie moją recenzję! Podkreślam-muzycznego laika.A jeśli macie kogoś kto zechciałbym zasponorować Zepołowi wydanie pełnej CD to DAJCIE ZNAĆ! 🙂

Tam Tam (Cała prawda o mnie)

Swoista muzyczna preambuła! Tekst przenosi nas płynnie z opowieści o tego co siedzi w człowieku (owa „cała prawda”) do opowieści o tym co nas czeka w..niebie. A tam, tam okaże się w 100% kim jesteśmy i nikt nie będzie w stanie udawać, że jest kimś innym. Utwór łagodnie wprowadzający w estetykę PANdamusic.

W tym rzecz (radio edit)

„Na moje serce, na moje dłonie czeka człowiek, na moje słowo, na mój gest Ty czekasz też…” – chyba najlepiej oddają to o czym jest piosenka. Wokalistka zachęca do tego, by przeżyć życie dając siebie innym. W pełni realizując swoje człowieczeństwo. Jednocześnie nie oszukuje, że jest łatwo, że potrzeba wyrzec się tego co jest w nas starym, egoistycznym człowiekiem. „Tyle dobra mam w sobie, co z nim zrobię?” „Tyle dobra mam w sobie…”-to pytanie z piosenki pięknie wybrzmiewa na końcu, wraz z partią instrumentalną czyniąc swoisty rachunek sumienia. Dynamiczne brzmienia gitar, klawiszy i fenomenalnej perkusji dopełniają całość. Mój nr 1 na tym promocd.

Ogrodnik

Utwór, który już słyszałem w innej wersji poprzedniego zespołu wokalistki. Żywszy, mniej „dołujący”, ale wciaż niesie wielką prawdę o tym, że nie zawsze człowiek wpuszcza do swojego serca Jezusa, tytułowego „Ogrodnika”. Choć oczywiście na poczatku wprost nie pada Słowo Bóg, za to jest sporo odniesień do „wody żywej”, „chwastów”, itp.

Weronika

Utwór różniący się od pozostałych na płycie. Oryginalnie pochodzi z ich Projektu Rockowych Dróg Krzyżowych. Nostalgiczne wspomnienie Św. Weroniki ze spotkania z Jezusem podczas Krzyżowej Drogi.. Powraca w treści do pierwszego kawałka. Jednocześnie w pewnym momencie słuchania tego kawałka pewne zaskoczenie – Weroniką jest Renia, która daje się „w zachwycie ponieść Twej muzyce”. I spoglądając na Jezusa widzi w Jego oczach swoje życie. I wie, że w niebie jest dla niej miejsce…

Zapraszam w imieniu PANdamusic na ich oficjalną www: www.pandamusic.pl

Tam odnajdziecie przykładowe utwory i zwiastuny płyty.

{gallery}images/stories/pandamusictamtam{/gallery}