Blog Księdza Piotra
TitianStJohn

05-12-2010 » „Nawróćcie się, bo bliskie jest królestwo niebieskie!” (por. (Mt 3,1-12)

Ewangelia II Niedzieli Adwentu przypomina postać Św. Jana Chrzciela – „głosu wołającego na pustyni”, wzywającego do nawrócenia naród izraelski. W zewnętrznym wyglądzie byłby dla współczesnych ludzi odstraszający: „nosił odzienie z sierści wielbłądziej i pas skórzany około bioder”. Jego powszednie menu nie składało się z rarytasów: „pokarmem była szarańcza”! Może „ekolodzy” zazdrościliby mu jedynie „miódu leśnego”.. Niemniej, przy dziwym dla nas sposobie życia, na owe czasy był gigantem! Charyzmatykiem, do którego „ciągnęły Jerozolima oraz cała Judea i cała okolica nad Jordanem”. Co więcej! Nie bał się nazywać – całkiem słusznie – faryzeuszów i saduceuszów „plemieniem żmijowym”! Respekt!

Może sobie myślisz: gdyby Jan Chrzciel dziś wzywał do „prostowania ścieżek Panu” mógłyby zostać zakuty w kajdanki, biały kombinezon i umieszczony w zakładzie dla obłąkanych, gdzie zapewne miałby niezły posłuch… Ale czy kiedykolwiek wziąłeś sobie do serca to do czego Jan wzywał? Czy jesteś człowiekiem nawróconym? Czy Twoje ścieżki życia przypominają autostradę do Boga czy raczej są pełne dziur, kręte i na dodatek zaśnieżone bynajmniej nie bielą Twoich grzechów? Zobacz w ilu rekolekcjach już uczestniczyłeś? Iluż „Janów Chrzcicieli” przygotowywało przez wiele dni Twoje serce na spotkanie z Panem w Tajemnicy Wcielenia, jaką wspominasz w czas Świąt Narodzenia Pańskiego… Pomyśl, że przecież „każde więc drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone”. Brzmi strasznie? A może warto zacząć się bać o swoje zbawienie?

Nie daj Boże, abyś w ten czas duchowo przysypiał i nie usłyszał 25 grudnia wołania przychodzącego „Księcia Pokoju”! Podejmij wysiłek! Czuwaj! Bądz wierny KSMowskiemu GOTÓW! Nawróć swe serce i nie tylko ustami wyznaj, że Jezus jest Twoim Panem! Oddziel i wyrzuć „plewy” grzechów ze swojego życia! Bądz dobrym owocem, który niczym pszenica przyniesie plon stokrotny!

„Pan blisko jest! Oczekuj go!”